Cocoman vydává 1. dlouhohrající desku

Autor: Mirek Pýcha <info@radiocolor.cz>, Téma: Recenze (hudba), Vydáno dne: 05. 03. 2014

COLOR radio - Color Music Pražský zpěvák, producent, písničkář Cocoman funguje na domácí scéně už od roku 2002, teprve letos však vydává svoji první opravdovou dlouhohrající desku. Tu samozřejmě podpoří také turné, které se svou kapelou Solid Vibes na jaře odstartuje.

Pražský křest je pak naplánován na 14. května do Lucerna Music Baru.

Tvorbu Adama Lančiho ( Cocoman, Coco Jammin) není třeba příznivcům reggae music příliš přestavovat – na tuzemské scéně začal působit ve třinácti letech jako lídr “gymnaziální” kapely Vokokos. Od roku 2006 pod svým nickem Cocoman zkoumá a propaguje moderní podobu reggae a dancehallu music. Jeho neortodoxní pojetí a často až folkové texty kombinované s tanečním rytmem dnes oslovují stále více posluchačů napříč hudebními škatulkami.

V posledních letech se výrazně prosadil pod svým producentským jménem a labelem Coco Jammin. Svými kompilacemi Sklizeň 2011 a Sklizeň 2012 změnil podobu české klubové reggae scény a pomohl mnohým místním reggae MCs k nastartování jejich popularity. Deska Coco Jammin Sklizeň 2011 navíc získala ocenění Anděl z roku 2011.

Svoje zkušenosti letos Cocoman zúročuje na albu Zázraky. „Po několika letech tréningu na singlovkách a samohrajkách pracuji zase s pořádnou kapelou na ucelené desce. I to je jeden ze zázraků,” dodává Adam.

Deska, která je až na jednu výjimku v Češtině navazuje na EP Stay Strong z roku 2009, které dodnes nese pověst jedné z nejzajímavějších tuzemských reggae nahrávek. Na Zázracích Cocoman opouští svou převážně digitální produkci a nahrávku opírá o spoluhráče z jeho kapely Solid Vibes. Zázraky vznikaly ve studiu 3bees a studiu Drozdov – podívat se pod pokličku dění přímo ze studia můžete tady.

Za dobu svého fungování odehrál Cocoman stovky koncertů a zvládl si vybudovat pevné místo na české reggae scéně. I ti, kteří se o tento žánr příliš nezajímají, znají jeho dvě nejzásadnější písně: Tak už to bal (888 tisíc zhlédnutí na YouTube) a Jedna láska (960 tisíc zhlédnutí na YouTube). Mezinárodním úspěchem je například opakované vystoupení na největším evropském reggae festivalu Rototom Sunsplash ve Španělsku.

Současnou sestavu kapely tvoří zkušení hráči z jazzové scény – na bicí Martin Kopřiva, na basu Marek Eichler, dále Petr Eichler (kytara) a Martin Červinka (klávesy). Na koncertech většinou nechybí další hosté.

Tahle parta se brzy postará o to, abyste Zázraky zažili i na vlastní kůži. Konkrétní zastávky turné budou zveřejněny již brzy!
***
Cocoman je nepochybně číslem jedna na české reggae scéně. První kapelu Vokokos založil Cocoman v roce 2001, když mu bylo třináct. V roce 2006 začal vystupovat sólově a založil doprovodnou kapelu Solid Vibes se kterou odehrál řadu koncertů v Česku i zahraničí, zůčastnil se několika soutěží a dvakrát reprezentoval Českou reggae scénu na festivale Rototom Sunsplash. S kapelou Solid Vibes natočil krátkou, ale propracovanou desku "Stay Strong", která vzbudila mezinárodní ohlas. Vydal několik mixtapů a singlů a odehrál přes 250 akcí. Je autorem několika českých hitů jako Jedna Láska, Tak už to bal (s Dr.Karym), nebo Vděčnej a jeho Coco Jammin kanál an youtube má sledovanost v řádu milionů. Z dlouhodobé spolupráce s řadou domácích umělců se v roce 2011 urodila myšlenka na společnou desku - Sklizeň 2011, za kterou dostal cenu Anděl 2011 v kategorii reggae a ska. Na podzim 2012 vydal opět kompilaci Sklizeň 2012 s hosty z Čech, Evropy i Jamajky a kromě hraní s kapelou Solid Vibes nebo DJs začal vystupovat také sólově v akustickém setu s kytarou. V současné době je téměř celý Cocomanův playlist naplněn písněmi s českými texty.

*tak už to bal* - 850.000 na YT odkaz>>
*jedna láska* - 950.000 na YT odkaz>>


*live video* ROTOTOM SUNSPLASH (španělsko 2011) odkaz>>

www.cocoman.cz
další odkazy:
odkaz>>
odkaz>>
odkaz>>