Play Live
Vítejte na stránkách COLOR Music Radia, dnes je pondělí 2. října 2023 | svátek má Olívie a Oliver, zítra Bohumil  
Pozvánky

Hudebni festival Lednovy underground

COLOR radio - Color Music Hudební festival Lednový underground
24.1.2015 KD Vltava Kralupy/Vltavou. Nenechte si ujít nevšední kulturní zážitek. Již po dvanácté bude večer patřit benefičnímu festivalu Lednový underground s pestrou paletou hudebních skupin a interpretů.Celá TZ:

Lednový underground – hudba napříč žánry
24. 1. 2015 KD Vltava Kralupy nad Vltavou

Pokud budete mít uprostřed zimy chuť na nevšední kulturní zážitek, poznamenejte si do kalendáře sobotu 24. ledna 2015. Tento den bude v KD Vltava v Kralupech nad Vltavou již po dvanácté patřit benefičnímu festivalu Lednový underground, který pravidelně přináší pestrou paletu hudebních skupin a interpretů. A přestože kolébkou festivalu je malé město poblíž Prahy, na jeho programu se každý rok objevují přední jména české a slovenské hudební scény. A přinejmenším s nadcházejícícm ročníkem se dá říci, že i jména známá daleko za hranicemi českých luhů a hájů.

Tímto na světových pódiích zběhlým hostem je Marta Töpferová, výjimečná zpěvačka, skladatelka a textařka trvale žijící v New Yorku. Její písně zpívané podmanivým, hlubokým hlasem jsou jedinečnou směsí hispánského folklóru, americké kultury a jejího východoevropského dědictví. Na letošním Lednovém undergroundu vystoupí tento nevšední talent s hudebníky z Německa, Španělska a jižní Ameriky.

Druhým hostem známým za hranicemi České republiky je multikulturní kapela United Flavour. S charismatickou frontmankou Carmen ze Španělska a baskytaristou Djeiem z Pobřeží slonoviny spojuje hudba této skupiny prvky reggae, latina, R&B, soulu a hiphopu. United Flavour vystupovali na festivalech po boku takových světových hvězd jako jsou anu Chao, Max Romeo, Gentleman, Shaggy, Luciano, Sean Kuti, Alborosie a další.

Festival bude letos své diváky opravdu hýčkat: dalším účinkujícím bude Lenka Dusilová, jedna z nejoceňovanějších tuzemských zpěvaček, která hledá v hudbě nové světy postavené na spolupráci s celou řadou skvělých českých i zahraničních muzikantů. Nebojí se experimentovat, nevybírá si nutně tu nejsnazší cestu, a na ty, kdo zatím neměli tu čest slyšet její novější tvorbu, působí její hudba jako zjevení. Svůj repertoár představí zpěvačka v sólovém vystoupení s pomocí svého hlasu, kytary a nejrůznějších krabiček.

Ve večerních hodinách bude diváky festivalu čekat vystoupení kultovní kapely Vltava, jejímž poznávacím znamením je osobitá muzikálnost, svérázná poetika a vtipné mnohoznačné texty. Na repertoáru koncertu v rámci Lednového undergroundu 2015 nebudou chybět ani oblíbené starší skladby Již zdomácnělým jménem Lednového undergroundu je kapela eggnoise, jejíž koncertní vystoupení jsou pokaždé plná energie, humoru a jedinečných okamžiků. Po období experimentů s elektronickou hudbou přechází skupina zpět k akustičtějšímu charakteru živých vystoupení.

Pražská kapela Hm... je zajímavá nejen svou žánrově hodně rozkročenou hudbou a hravostí, ale i tím, že její členové velkou část textů, které zhudebňují, hledají v básnických sbírkách.

Program LU 2015 uzavře originální garage punk z Mělníka v podání The OXX. Tito mladí kluci se na kralupský lednový festival vrací po čtyřech letech s debutovým albem Hole in My Shirt.

Lednový underground pamatuje i na malé diváky, kteří si tu třeba můžou zažít premiérový vstup do světa hudebních festivalů. Amálka K. Třebická zahraje sklady ze svého alba Nešišlej, které je určené odvážným dětem a jejich rodičům, na malé scéně vystoupí s vlastními anglickými písničkami ze svého čtvrtého alba také kralupská jazyková škola Playground English. Děti a učitele bude na nástroje doprovázet mimo jiné Ondřej Galuška z kapely eggnoise. Písničky pro děti zahraje i skupina Hm...

To ale zdaleka není všechno – na malé scéně vystoupí další skupiny a písníčkáři, mimo jiné anglický zpěvák s nezaměnitelným hlasem a světoběžník s kytarou v ruce, Alasdair Bouch, a všestranný písníčkář Filip Pýcha. Podrobné informace o programu a všech účinkujících festivalu najdou diváci na webové stránce www.lukralupy.cz a na www.facebook.com/lednovyunderground.

Vstupenky jsou k dostání v kulturním domě Vltava, Dvořákově gymnáziu a na dalších předprodejních místech v Kralupech nad Vltavou, Praze (Unijazz) a Mělníku. Cena vstupenek je 250 Kč v předprodeji, na místě 300 Kč, studentské vstupné je 200 Kč v předprodeji a 250 Kč na místě. Vzhledem k tomu, že festival je benefiční a veškerý výtěžek půjde opět na rozvoj Dvořákova gymnázia a SOŠE v Kralupech nad Vltavou, mohou si zájemci zakoupit i sponzorskou vstupenku s festivalovým dárkem za 500 Kč. Děti do 6 let mají vstup zdarma, děti 7-12 mají vstupenky za 50 Kč.

Přijďte se potěšit pestrým hudebním menu LU 2015 - zároveň tak podpoříte rozvoj talentovaných studentů spolupořádajícího kralupského gymnázia.

Festival Lednový underground podpořili především Město Kralupy nad Vltavou a společnost LAMA energy, dále také LAMA mobile, Bidvest, Auto Kralupy, Montako, Mars Servis, Maxicom, Tiskárna Rapy, Al – Namura, 3D světelná reklama, Lékárna Lobeček, Potraviny Červenkovi a Café Terassa.

Mediálními partnery festivalu jsou Rádio 1, Kralupský zpravodaj, Relax Radio, Český rozhlas 3 Vltava, Týdeník Mělnicko, StreetCulture, Mělnícký deník, Mělníček.cz, České dráhy a Kulturio.cz.

Produkce: Mgr. Soňa Čermáková, sonacermakova@gmail.com, 722 648 693

| Autor: Mirek Pýcha | Vydáno dne: 19. 01. 2015 | 10135 přečtení |
Na stránkách COLOR Music Radia je právě 14 lidí
Home |  Program  |  Pořady  |  Hudba  |  PlayListy  |  Mp3  |  on-Air  |  Diskuse  |  Radio  |  Lidé  |  Partneři  |  Kontakt  |  Rss  | LogIn  | 
© JOE Media s.r.o. 2005 - 2023, phpRS redakční systém

Mobilní aplikace ke stažení